Titulní strana · Novinky · Novinky 2016

20.10.2016

Za poslední týdny jsme měli hezké výstavní úspěchy v Českých Budějovicích a Tullnu - Dáin V1, CAC, R. CACIB, Miminka V1, CAC. Dáin splnil podmínky pro šampiona Klubu chovatelů italských chrtíků. Hlavně jsme si užívali co to šlo hezkého počasí na procházkách...

11.11.2016. 20:52

6. 9. 2016

V sobotu 3. 9. jsme se zúčastnili speciální výstavy chrtů Sighthound Fest Bohemia 2016. Výstava se konala v moc příjemném prostředí jezdeckého areálu v Kolesech nad Labem. Byla výborně připravena, k tomu letní počasí, odpoledne snad až moc horké. Jen povrch kruhů nebyl pro chrtíky úplně ideální, taky s ním občas docela zápasili, ale tenhle handicap měli všichni stejný. Přihlášeno bylo 29 chrtíků, 11 psů a 18 fen. Posuzovala paní Karin Hedbergová ze Švédska, chovatelka saluk, kterou jsem neznala. Byla to k chrtíkům velmi jemná dáma, ale náročná a důkladně chrtíky prohlédla včetně zubů, prohmatala a sledovala jejich pohyb. Ne vždy zadala titul (nejen u chrtíků) a rozdávala velmi dobré.
Dáin mi udělal velkou radost, tuto výstavu vyhrál, získal V1, CAC, Vítěz speciální výstavy a Best of Breed. Paní rozhodčí na závěr řekla, že i když je to mladý pes, dovede předvést své kvality. Vystavovala jsem ve veteránech i třináctiletého Bilba, který měl za konkurenta o pět let mladšího a výstavně velmi úspěšného Kewina Stříbrný potok. Paní rozhodčí ocenila Bilbovu kondici a stále pěkný pohyb i v tomto pokročilém věku a dala ho na první místo a získal titul Best of Veteran. Měla jsem velkou radost, byla to Bilbova asi poslední výstava. Mezi veterány jde spíš než o pořadí o to ukázat, že i starý pes může být v dobré kondici, a každý vystavený veterán podle mě zaslouží velké uznání.

Ve fenách byla Messalina sama ve třídě otevřené a získala V1, CAC, což mě potěšilo, protože paní rozhodčí rozhodně nedávala nic zadarmo. V šampionkách nastoupilo šest fen a v této silné konkurenci bylo jasné, že vyhraje ten, kdo se dobře předvede, především v pohybu. Zaslouženě vyhrála Antoinetta Il Segretto Dell´amore (dcera našeho Mallorna Gil-Endor a Calibry Feritte Bugsy), která pak v měření s Dáinem dostala Best of Opposite Sex. Poprvé se v šampionech předvedla Tirion Gil-Endor. V postoji byla perfektní, ale pohyb v horku nebyl úplně bez chyb. I tak třetí místo (V3) v takovém obsazení bylo skvělé. Odvezli jsme si z horkého dne pěknou sbírku kokard a potkala jsem tam i známé tváře, s nimiž jsem se mnoho let neviděla. Krásná a úspěšná výstava!

Výsledky jsou zde.

V neděli pak odešel do nové rodiny ZIGIL. Trochu se nám po něm stýská, ale víme, že se má perfektně, dobře si zvyká a těšíme se na další zprávy o něm.

06.09.2016. 17:52

26. 8. 2016

Náš krásný Zigil je už čtyřměsíční. Je velmi hodný a bezproblémový, s opravdu skvělou povahou. Hledáme stále pro něj ty nejlepší pánečky.

26.08.2016. 16:14

22. 8. 2016

Dnes je to 17 let od narození našeho prvního vrhu. Nikdo z aktérů už nežije, i když Aragorn Gil-Endor tu ještě letos v únoru byl. Moc na všechny – Hannibala, Rozetku, Aragorna, Arwen a Arien vzpomínám.

Toto datum je i výročím narození Mistrala des Trois Pyramides, dnes slaví nedožité dvacátiny!

V sobotu 20. 8. 2016 jsme byli v Bratislavě na mezinárodní výstavě na dostihovém závodišti. Tuto výstavu mám velmi ráda a jezdím na ni přes dvacet let. Tentokrát ale nic moc, organizátoři se moc neukázali – po dlouhé době jsem zažila totálně nezvládnuté parkování, ani kruhy nebyly dobré – sice na závodišti neočekávám zcela rovný povrch, ale aspoň by mohla být posekaná tráva. A to, že u záchodu sedí dvě ženské a hlídají, aby se na WC nedostal pes, mně na psí výstavě také přijde nepatřičné. Delegovanou rozhodčí byla paní Željka Halper Drazič z Chorvatska, kterou jsem nikdy předtím neviděla. Její posuzování se mi nelíbilo. Ne proto, že Dáin nevyhrál – ocenění V2, R. CAC, R. CACIB není žádná ostuda (vím, co mám doma a jak si stojí vůči konkurenci), ale bylo vidět, že rozhodčí a italští chrtíci mají k sobě hodně daleko. Sice se všem psům hodně věnovala a prohlížela je, ale spíše to na mě dělalo dojem, že hledá čas pro sebe, aby se nějak rozhodla. S přibývajícím časem vypadala nesoustředěnější a roztěkanější, škrtala v posudcích... Nejen rozhodnutí, ale způsob posouzení na mě působil nepříjemně. Když jsem šla o Res. CACIB, jen na mě ukázala prstem, sotva jsem vstoupila do kruhu. To mi přijde neucitvé i vůči nastoupeným soupeřům, protože by mělo jít o změření kvalit, i když už předtím všechny psy viděla. Někdy si říkám, jak jsme my, vystavovatelé, rukojmími posuzovatelů, hlavně těchto allroundů. Myslím, že právě oni by si měli sami sebekriticky říct, zda mají dostatek odborných i praktických znalostí trendů v pro ně neznámém plemeni a zkušeností posoudit to které plemeno tak, aby dali vystavovatelům, kteří je platí, odpovídající servis. My, co už jezdíme desítky let na výstavy, si nad tím jen povzdychneme, ale ti, co začínají a objevují se na výstavách jen pár roků, takto mají bohužel hodně deformovaný pohled... Nevím, jak byli spokojeni vystavovatelé ostatních plemen, ale pro mě bylo delegování této dámy velkým omylem.
Nebýt toho, že jsem strávila příjemný večer se Zuzkou Slivoňovou, potkala během dvou dnů Zlatěnku a Ziraka a potěšila se tím, jak dobře se jim vede, byl by tenhle výlet jen zbytečným vyhozením velkých peněz, které bych dokázala utratit rozhodně smysluplněji.

22.08.2016. 10:30

15. 8. 2016

Včera na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi získal Dáin svůj šestý CACIB. Posuzoval pan Jaroslav Matyáš ze Slovenska. Přihlášeno bylo 27 chrtíků, ale tentokrát byly veliké absence - 7 psů nepřijelo. Nejvíce nadupadné měly být řídy šampionů - v obou pohlavích po pěti, ale nakonec se vystavili jen tři šampioni psi a dvě šampionky feny. I tak mě těší, že Dáin z mezitřídy porazil vítěze šampionů. V závěrečném rozběhu o vítěze plemene dal pan rozhodčí přednost vítězné fence Zenii Feritte Bugsy, která získala BOB, a Dáin pak Best of Opposite Sex. Miminka v silně obsazené třídě otevřené skončila druhá s Res. CAC za Caissou Feritte Bugsy. Byl to příjemný den!

Výsledky výstavy jsou ZDE.

A tady čerstvá fotka Zigila, který odpočívá na nové dečce. Roste z něj krásný pes, který ma našlápnuto jít ve stopách svého otce Dervische Dreamweavera. Stále pro něj hledáme láskyplný domov.

15.08.2016. 16:42

3. 8. 2016

Poslední z štěňátek Z-vrhu hledá laskavý domov. Zigil Gil-Endor (přezdívaný Zvoneček) hledá laskavé a spolehlivé majitele. Je po vynikajících rodičích (Dervisch Dreamweaver x Lúthien Gil-Endor) s mnoha výstavními úspěchy a zdravotními testy. Kompletně očkovaný, čipovaný, zvyklý na běžný chod rodiny. Má milou, mazlivou, spíše klidnou povahu. Předpoklad střední výšky. Více zde:

03.08.2016. 21:06