Titulní strana · Štěňata

Pokud máte zájem o štěňátka z naší chovatelské stanice, napište nám něco o sobě a svých podmínkách pro chrtíka, zda hledáte jen společníka nebo máte zájem i výstavy a chov, zda uvažujete o pejskovi či fence. Prosím nepište vzkazy typu máte modré štěně, kolik stojí...

Nechováme příliš často, takže nemáme štěňata neustále k dispozici, proto prosím nepočítejte, že štěňátko odnesete během pár dnů. Spojení plánujeme tak, aby oba rodiče byli podobného typu, standardní, byli zdraví a měli příjemné povahy. Rodiče mají zdravotní testy. Štěňátka od nás odcházejí ve věku 10 - 12 týdnů, minimálně dvakrát očkovaná, čipovaná, samozřejmě pravidleně odčervovaná. Žijí s námi pohromadě - s lidskou i psí smečkou, jsou tedy dobře socializovaná, zvyklá i na vodítko a procházky venku.


Momentálně máme volného jednoho pejska z vynikajícícho spojení Dervisch Dreamweaver x Celebrían Gil-Endor.

Bohužel se nám vrátil po 14 dnech pejsek Gildor. V jeho nové rodině se vyskytla alergie na psa, tak jsme si ho samozřejmě vzali zpátky. Hledáme pro něj tedy nový domov s perfektními podmínkami a majiteli, co budou mít hoidně času pro štěňátko i dospělého psíka. Nejvhodnější by byl domek se zahradou, je zvyklý na smečku, takže i psí kamarád bude vítaný, ale není podmínkou. Je šikovný, velmi učenlivý, už zvládá hygienické návyky, umí chodit na vodítku, jer čipovaný a kompletně očkovaný proti infekčním chorobám (chybí  jen vzteklina). Je moc milý a mazlivý, veseslý, ale ne bláznivý, k cizím je trochu rezervovaný.

Máme více než třicetileté zkušenosti s tímto plemenem, rádi vám poradíme.

Další vrhy plánujeme na jaře v roce 2021. Předpokládaná spojení brzy zveřejníme. Plánujeme spojení fenek Elanor Gil-Endor a Celebrían Gil-Endor, kdy oba rodiče mají ideální míry standardu a mají DNA i klinické testy na dědičné vady typické pro plemeno italský chrtík.

Naše plány najdete ZDE:

05.01.2015. 21:46